Każdy kto czyta ten tekst w swoim życiu obcował z urządzeniem jakim jest komputer. Każdy z nas również wie czym jest marka Apple. Niestety niewielu z nas może cieszyć się prestiżem z jakiego jest właśnie znana. Na szczęście dzięki coraz popularniejszej usłudze leasingu, urządzenia apple poleasingowe są dostępne na coraz szerszą skalę również dla osób bez wysokiego wielotysięcznego budżetu.

Czy urządzenia apple poleasingowe są w dobrym stanie?

Szukając urządzeń Apple, można natknąć się na tak zwane urządzenia Apple poleasingowe, które z jednej strony wydają się nieatrakcyjne przez fakt, że były używane, a z drugiej nie wiemy do końca jak to się odbywało. A więc większość urządzeń apple poleasingowe było z reguły wykorzystywane w biurowcach przez osoby pracujące. Rzadko kiedy można mówić w ich przypadku o uszkodzeniach mechanicznych, znaczących usterkach czy zbitym ekranie. Taki sprzęt przed rozpoczęciem procesu wysyłki jest dokładnie sprawdzany, przy czym poprawiane są takie aspekty jak błędne pliki na dysku, czystość podzespołów czy ich sprawność. Jeśli jakiś element jest zepsuty, natychmiast jest wymieniany. Firmy zajmujące się sprzedażą urządzeń polesingowych, outlety, a nawet osoby prywatne dbają o ich stan, tak aby zachować ich świeżość i zapewnić długie lata żywotności.

Minusem dla niektórych może być fakt, że oferowane produkty „mają swoje lata”, a właściwiej nie są one ostatnimi trendami. Można oczywiście nabyć sprzęt nowszy, jednak nie będzie to do końca optymalnym rozwiązaniem. Jego cena będzie nieco wyższa, a wydajność tak naprawdę nie wzrośnie.

Jakie urządzenia apple poleasingowe najlepiej nabyć?

Zależne jest to od naszego celu i sposobu w jaki będziemy ów urządzenie wykorzystywać. Jeśli potrzebujemy nowego telefonu, doskonale sprawdzi się iPhone 7 w wersji 32 GB, którego nabędziemy już w cenie 1200 zł. Natomiast jeśli chcemy kupić kilka sztuk jakiegoś sprzętu np. do wyposażenia biura spółki, możemy pomyśleć o iMacu lub Macbooku. Macbooki sprawdzą się w biurach oferujących możliwość pracy zdalnej i będą świetnym charakterystycznym symbolem rozpoznawalnym firmy świadczącym o jakości czy niezawodności.

Zreguły macbooki nie mają najlepszej specyfikacji, jeśli nie zainwestujemy w nie około 4000 zł za sztukę – dopiero w tej cenie zaczynają się sensowne parametry takie jak procesor intel Core i5 o taktowaniu zegara 1,8 GHz wspierany przez 8 GB pamięci RAM i dysk SSD 120 GB. iMac – czyli komputer i monitor w jednym możemy dostać w okolicach 1500 zł i parametrami nie będzie odbiegał od wspomnianego macbooka. Niestety nie spełni on tych samych funkcji.