Zwalczanie suchej zgnilizny kapustnych możliwe jest, podobnie też jak w przypadku wielu innych popularnych problemów upraw na terenie naszego kraju, poprzez oprysk chemiczny.

Wykorzystanie w tego kontekście fungicydu pozwala przynieść naprawdę dobre rezultaty. Sucha zgnilizna kapustnych jest chorobą z którą zetknąć mogą się na przykład farmerzy kalafiora, kapusty, brukwi czy rzepaku.

Sposoby na pozbycie się suchej zgnilizny kapustnych

Istnieją określone okoliczności występowania podobnej choroby, które w większym stopniu pozwalają spodziewać się jej zagoszczenia na naszej uprawie, dlatego też warto jest je znać. Na wzmożone jej występowanie liczyć można wtedy kiedy powietrze wykazuje wysoką wilgotność jak również po prostu podczas ulew. Deszczowa pogoda sprzyja pojawianiu się tej choroby dzięki czemu można nieco łatwiej ją wypatrzeć i wcześniej zareagować, co jest bardzo istotne w przypadku chęci zminimalizowania jej szkodliwego oddziaływania na naszą uprawę. Choroba ta jest chorobą grzybową zaś celem jej ataku są przede wszystkim i liście oraz siewki, co w zupełności wystarczy do zupełnego zrujnowania walorów roślin.

Tego objawem jest jasnobrunatna sieć szarych plam, które posiadają średnicę kilku milimetrów. Rośliny stają się osłabione chorobą, żółkną i łamią się, w związku z czym pozostawienie tej choroby bez reakcji może spowodować bardzo złe skutki dla całej uprawy. Choroba ta jest tematem dobrze znanym rolnikom w związku z czym rynek zaoferuje nam całą gamę preparatów stanowiących na nią adekwatną odpowiedź. Dlatego
sucha zgnilizna kapustnych powinna być przez nas jak najprędzej wypatrzona, gdyż właśnie takie podejście pozwoli nam pozbyć się zagrożenia poprzez wczesne przyłożenie fungicydów poprzez oprysk. To zminimalizuje szkody z jakimi wiąże się występowanie tej choroby, dzięki czemu nam pozostanie po prostu cieszenie się odczuciem ulgi związanym z tym, że problemy tego rodzaju nie będą miały nadmiernie poważnego wpływu na kondycję i wartość plonów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?