Zainteresowanie fungicydami nie maleje, bo problemów z grzybami w uprawach nam cały czas przybywa. Pozbędziemy się jednego grzyba pojawia się drugi.

To wszystko bardzo często spowodowane jest tym, że nasz środek chemiczny, który stosujemy nie jest skuteczny w działaniu. Bierzemy to, co nam wpadnie w ręce sądząc, że wszystkie inne fungicydy działają bardzo podobnie, co oczywiście nie jest prawdą. Im lepszy środek chemiczny mamy do dyspozycji tym łatwiej będzie nam walczyć z grzybami. Trzeba właśnie w ten sposób do tego podchodzić i wtedy nie będziemy sami sobie stwarzać dodatkowych problemów, bo przecież nam na tym nie zależy. My chcemy jak najwięcej na tym zyskać, dlatego szukamy czegoś, co będzie w stu procentach odpowiadało naszym wymaganiom. Grzyby atakują w różnych okresach nasze uprawy, dlatego trzeba będzie się do tego bardzo dobrze przygotować, a wtedy nie będziemy mieć żadnych strat.

Wybieramy to, co najlepsze dla upraw

Jeśli szukamy fungicydów to trzeba będzie szukać takich, które zawierają odpowiednie składniki. Jednym z najlepszych składników jest azoksystrobina. Pamiętać należy jednak o tym, że nie może fungicyd opierać się tylko na tym jednym składniku. Dlaczego? Przede wszystkim, dlatego że jeśli tak się stanie to grzyby są mogą na niego uodpornić i wtedy walka z nimi w przyszłości będzie jeszcze trudniejsza niż teraz, a na pewno tego nie chcemy. Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie kilku różnych składników w dobrze dobranej proporcji, a wtedy żadnych problemów mieć nie będziemy. Na szczęście rynek jest w takie środki ochrony bogaty i na pewno coś odpowiedniego dla siebie znajdziemy.

Można wybrać ten trójskładnikowy fungicyd tribenuron-metylowy oferowany przez jednego z najlepszych producentów w Polsce. Polegając na doświadczeniu tej firmy możemy uzyskać jeszcze lepsze efekty w swoich uprawach, a na pewno na tym nam bardzo zależy. Musimy tylko przejrzeć tę ofertę i wybrać z niej to, co jest nam potrzebne na naszym polu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?