Pluskwy najczęściej bywają przez nas ignorowane, jeśli nie ma ich wiele w naszym otoczeniu. Tymczasem jednak jest to poważny błąd, ponieważ te robaki mogą przenosić groźne choroby, a sama ich obecność stwarza mniejsze lub większe utrapienie dla mieszkańca, w którego domu bądź lokalu pojawiają się te stworzenia. Sprawdzamy jakie konkretnie niosą ze sobą niebezpieczeństwa oraz w jaki sposób można się ich pozbyć.

Zasadniczą sprawą jest groźba przenoszenia przez pluskwy bakterii. Tyczy się to głównie gronkowca złocistego, który może wywołać różne niekorzystne objawy u ludzi. Oprócz klasycznej alergii i symptomów grypopodobnych, gronkowiec może być przyczyną posocznicy, zespół wstrząsu toksycznego, a nawet zapalenie szpiku kostnego. Są to choroby, które mogą zakończyć się nawet śmiercią, a co gorsza duża część z nich bywa odporna na leczenie jakimikolwiek antybiotykami. Trzeba więc wiedzieć tyle, że jeśli widujemy w naszym otoczeniu jakiekolwiek robaki, powinniśmy czym prędzej reagować, nigdy nie udawać że problem nie istnieje. Do momentu, gdy nikomu nie stanie się krzywda, rzeczywiście może się tak wydawać, choć obcowanie z pluskwami ma też wiele innych złych stron, choćby ugryzienia, które swędzą identycznie jak te zrobione przez komary.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, że pluskwa jest trudna do likwidacji. Dzięki temu, że może się bardzo spłaszczyć, nie uda się nam jej zabić jeśli nastąpimy na nią na dywanie, ani nawet jeśli usiądziemy na niej na krześle. Jedyny sposób na zabicie owada to zgniecenie go z bardzo dużą siłą między dwoma płaskimi powierzchniami. Możemy sobie więc na tym etapie już wyobrazić jak bardzo trudna jest samodzielna likwidacja pluskiew Węgrów ma na szczęście kilka dobrych firm, które zajmują się zwalczaniem owadów, przeprowadzaniem dezynsekcji w domach i mieszkaniach, a nawet całych osiedlach bloków. Przykładem może być https://edddrobak.pl/. Jeśli mieszkamy w bloku, to najczęściej osoby odpowiedzialne za tępienie robaków odwiedzają nas same. O wszystko dba spółdzielnia, pod której jurysdykcją jest nasz budynek. Jeśli jednak mieszkamy na prywatnej posesji, o wizytę ekipy prowadzącej zabiegi odrobaczania musimy zatroszczyć się już sami.

Przekonaliśmy się, że pluskwy mogą być bardzo niebezpieczne, głownie poprzez przenoszone przez nie bakterie. Mogą one wywołać groźne dla życia choroby, a oprócz tego robaki te powodują też inne dolegliwości, jak choćby swędzące ugryzienia. Dlatego jeśli tylko widzimy je w naszym domu lub mieszkaniu, nie wahajmy się podjąć odpowiednich kroków by się tych owadów pozbyć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?