Położenie się na odpowiednim materacu to jeden z głównych warunków głębokiego i regenerującego snu. Śpi się przynajmniej 6 godzin każdej doby, więc warto poszukać dla siebie tego, co najlepsze. Materac Salsa spodoba się osobom poszukującym takiego materaca, który wyróżnia się na tle innych. Ten ma wiele zalet. Trzy z nich można uznać za najważniejsze.

Pianka termoelastyczna w materacu

Jednym z najlepszych wypełnień materaca jest pianka termoelastyczna. Nie musi być tylko ona. Wystarczy, że z takiej pianki będzie kilkucentymetrowa wierzchnia warstwa, aby skorzystać z jej właściwości. Pianka termoelastyczna reaguje na emitowane przez ciało ciepło. To sprawia, że materac idealnie dopasuje się do ciała śpiącej osoby. W materacu tym warstwa z pianki termoelastycznej ma 4,6 cm. Śpi się na nim bardzo komfortowo. Pianka znajdująca się poniżej to także korzystny dla kręgosłupa materiał. Materac zapewnia dobre podparcie dla kręgosłupa i dopasuje się do ciała konkretnej osoby. Obydwie pianki to materiały przewiewne. Nie trzeba więc obawiać się powstania pleśni czy grzybów.

Strefy twardości w materacach

Wśród dostępnych w sprzedaży materaców są takie z wyodrębnionymi strefami twardości. Wyodrębnia się je w trosce o najlepsze podparcie dla różnych części ciała. Mają one różną wagę, więc z różną siłą naciskają na podłoże. Bierze się to pod uwagę przy ustalaniu stref twardości. Osoby wybierające materac Salsa, mogą odczuć jak przyjemnie śpi się, kiedy jest aż 7 stref twardości. Głowa, nogi, biodra mają doskonałe podparcie. Siedem stref twardości to kolejna cecha, która sprawia, że w czasie snu organizm może się zregenerować.

Dla kogo ten prozdrowotny materac?

Na takim materacu każdy będzie spał spokojnie i zdrowo. I każdemu można go polecać, ale szczególnie osobom mającym problemy zdrowotne. Im jedynie niektóre materace dają szansę na dobry sen. Salsa to typ materaca prozdrowotnego. Warto taki wybrać przy wadach postawy. Pomaga pokonać ten problem. Jest dobrą opcją dla osób, którym grożą odleżyny. Właściwości te to wynik materiałów użytych do wykonania materaca oraz jego budowy. Kolejne właściwości prozdrowotne zyskuje się poprzez wybór jednego z dwóch pokrowców. Możliwe jest wybranie takiego, który zwalcza alergeny. To oznacza, że taki materac można polecić osobom mającym alergię lub astmę.

W materacu Salsa można wyróżnić wiele zalet. To, że jest przewiewny, że zawiera materiały, które są sprężyste i dobrze podpierają ciało, to standard. Oczywiście, jeśli chodzi o lepsze materace. Natomiast wyjście poza wysokie standardy to materiał termoelastyczny, 7 stref twardości i pozytywne oddziaływanie zdrowotne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?