Myślisz o założeniu swojej działalności? Boisz się o koszta, związane z wynajęciem pomieszczenia, przeznaczonego na magazyn? A może obawiasz się, że nie wystarczy Ci funduszy na zakup towaru ?
W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem dla Ciebie jest właśnie Dropshipping.

Dropshipping to w pewien sposób połączenie Twojego sklepu internetowego z hurtownią.
Do Twoich zadań należeć będzie, zbieranie zamówień za pośrednictwem sklepu internetowego i przekazywanie ich hurtowni, z którą podpisujesz umowę.
Dzięki takowej opcji, nie musisz się martwić o magazynowanie produktów, gdyż zamówiony towar, zostaje wysłany do klienta z hurtowni.

Jak zacząć?

W brew pozorom, początki nie są trudne. Na początku, należy zastanowić się nad produktami. które chcielibyśmy sprzedawać. To bardzo ważny etap, gdyż musimy zwrócić uwagę, na ewentualne zwroty danego produktu, które będziemy musieli jednak przyjąć oraz wiedza, na temat danego produktu. Jako sprzedawca, będziesz mieć kontakt z klientem, co za tym idzie, mogą się pojawić pytania dotyczące oferowanego produktu.

Kolejny krok, to otwarcie sklepu internetowego. Tutaj, trzeba być ostrożnym. Część sklepów oferuje specjalne oferty dropshipping, w których Wasz sklep będzie zintegrowany z hurtownią. To bardzo ułatwia pracę, ponieważ cały asortyment będzie dodany na Twoją stronę oraz na bieżąco aktualizowany. Jeśli chodzi o koszta utrzymania takowego sklepu, nie powinny one przekroczyć 50 zł miesięcznie, jeśli wybieramy opcję ekonomiczną.

Skoro mamy za sobą już wybrany asortyment, sklep to warto poszukać hurtowni. Warto wybrać tą, która ma stosunkowo najniższe ceny na rynku. Dlaczego? Otóż Twój sklep będzie zarabiał na marży, dlatego tak istotne są niskie ceny, gdyż można wtedy ustalić nieco wyższą kwotę sprzedaży.

Teraz nadszedł czas na działalność.

Jeśli obawiasz się kosztów związanych z otwarciem działalności, możesz na początku prowadzić tak zwaną działalność nierejestrowaną. Warunkiem do prowadzenia takowej działalności, jest nieprzekroczenie połowy minimalnej płacy, więc to doskonały sposób na sprawdzenie dochodów przed rejestracją firmy.

Teraz wiesz najważniejsze rzeczy, które pomogą Ci rozpocząć swój własny biznes.
Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Why ask?